Síla bez cvičení? Je to možné!

Je to všechno v hlavě

Asi to není poprvé co tuto větu slyšíte a je jedno, jaký sport děláte. Naše tělo a mozek jsou velice úzce propojení a jedno bez druhého nefunguje. I Arnold trávil dlouhé hodiny před zrcadlem představováním si sám sebe jak roste. Dokud budete cvičit s tím, že jste ten nejslabší a nejmenší v posilovně, tak to ani jinak nebude.

Vědecké potvrzení

Dle vědecké studie od Briana Clarka nás udělá silnější i pouhé přemýšlení nad cvičením. Tým Briana vybral 29 dobrovolníků, kterým zabalili zápěstí na měsíc do chirurgických obvazů pro znehybnění a vyvolání ochabnutí. Během tohoto měsíce z nich polovina přemýšlela nad tím, jak cvičí své zápěstí. 11 minut denně, 5 dní v týdnu, seděli a soustředili se na své „cvičící“ zápěstí. Po ukončení testování měli tito jedinci 2x silnější zápěstí než ti, kteří nedělali nic.

Takovýchto studií najdete na internetu více. Všechny ale došly ke stejnému závěru a to, že při cvičení se zapojuje stejná část mozku jako při pouhém myšlení na cvičení.

Zavři oči…

„Najdi si každý večer pár minut na to, aby jsi mohl zavřít oči a projít si celý trénink znovu. Představuj si jak zvedáš, jak se sval zvětšuje.“ Toto mě pře pár lety řekl kamarád. Ani jsem nevěděl jak velkou pravdu má. Změny v tréninku či na vašem těle neuvidíte hned. Možná za týden, možná za rok. Ale také třeba nikdy. Můžete si ale být jistý, že děláte maximum pro svůj trénink. Rozhodně nejste sami kdo této metody využívá. Toto „kouzlo“ zná nespočet sportovců. Před závodem mají zavřené oči a představují si samy sebe jak běží, skáčou jedno salto za druhým nebo dávají poslední ránu.

Tak už žádné odkládání, zvolte si cíl a berte si trénink i do postele.

Použité zdroje:

náhledový obrázek
vědecká studie

 

Mohlo by se ti líbit...

2 odpověďí

  1. Petr napsal:

    Ahoj, pěkný článek k věci ;-). Doporučuji všem, co cvičí, přečíst knihu Total Recall od Arnolda ;-), sice má „více“ stran, ale stojí to za to :-)..
    PS: těším se na tvůj další článek …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat