Mědvědí soutěska, Rakousko

Medvědí soutěska v Rakousku je ideálním rodinným jednodenním výletem. Z Brna se tam dostanete za 4 hodiny, a je to po cestě k moři.

Pokud se chystáte na Medvědí soutěsku máte v podstatě dvě různé možnosti. Můžete využít služeb cestovních kanceláří a podniknout cestu do Rakouska s nimi a nebo se můžete vydat na vlastní pěst. Pokud zvolíte první možnost stačí vám zaplatit peníze a v podstatě se nemusí o nic víc starat. Pokud zvolíte druhou možnost doporučuji vám pokračovat ve čtení, aby jste se dozvěděli co vás přesně čeká.

Medvědí soutěska se nachází v Rakousku nedaleko malého městečka Mixnitz (Bärenschütz Weg 40, 8131 Mixnitz, Rakousko). Cesta autem vám bude trvat přibližně 3 hodiny, samozřejmě záleží na tom odkud se na cestu vydáte a jakou přesně cestu zvolíte. Autem můžete dojet až přímo na místo. Parkoviště je dostatečně velké, takže se nemusíte bát, že by jste nezaparkovali. Hned v blízkosti parkoviště se nachází restaurace, informace a toalety.

Vydáte se lesní cestou po turistické značce (podrobná mapka je níže). Přibližně po hodinové procházce lesem dojdete ke vstupu na soutěsku. Cena za vstup do Medvědí soutěsky:

Děti 6-16 let 2,60 EUR
Děti 6 – 16 let s Alpine Club kartou 2,00 EUR
Školní skupina 2,60 EUR
Skupina nad 30 osob 3,00 EUR
Dospělí 3,50 EUR
Dospěli s Alpine Club kartou 3,00 EUR

Samotná soutěska je přibližně 1,5 kilometru a je sestavena z cca 164 žebříků. Tato část cesty vám bude trvat přibližně hodinu a půl. Pokud se chcete vyhnout davům lidí nebo si jen chcete užít trochu romantiky a klidu doporučuji vám si přivstat. Soutěska je otevřená od 7:30 (s tím že hodinu strávíte cestou k ní).

medvedi souteska

Medvědí soutěska

Cesta soutěskou sama o sobě není nijak náročná Ti z vás, kteří mají strach z výšek mohou tento výlet brát jako menší výzvu, ale určitě to zvládne každý. Výhledy jsou okouzlující, příroda je krásná, hučení vody a vodopádů atmosféru už jen dokresluje.

Po vylezení posledního žebříku vás čeká ještě asi půlhodinová cesta lesem, na konci které se nachází další hospůdka, kde si budete moci odpočinout a posilnit se na další cestu. 

Odtud se pak můžete vydat jednou ze tří cest (soutěska je jednosměrná, takže zpátky po žebřících nepůjdete):

  1. lesní cestou se vrátit zpátky na parkoviště.
  2. cesta k jezeru Teichalmsee. Většina cestovek nabírá své klienty na cestu zpátky právě u jezera Teichalmsee. 
  3. pokud se budete cítit plní energie a odhodlání doporučuji vám si vyšlápnout kopec na vrchol hory Hochlantsch. Tento výstup už je sice poněkud náročnější, ale odměnou vám bude okouzlující výhled.


Při plánování trasy nezapomeňte na to, že vás čeká cesta zpátky.

My jsme zvolili třetí možnost a podívali jsme se až na vrchol hory Hochlantsch. Celý výšlap od auta a zpátky nám trval cca 7,5 hodiny.

Nejnáročnější úsek

Mohlo by se ti líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat