Cyklo výlety v páru

Připravte se v období babího léta na cyklovýlety v páru

Říká se, že protiklady se přitahují. Ve skutečnosti ovšem vůbec neuškodí, když s partnerem sdílíte společné zájmy. Nejenže si o nich můžete povídat a nedocházejí vám téma k hovoru, ale také spolu zpravidla trávíte víc času. Jedním ze sdílených zájmů je určitě sport.

Zn. hledám parťáka

Není to pravidlo, avšak často se stává, že sportovně naladění lidé, kteří rádi tráví čas aktivně, k sobě hledají protějšek se stejným přístupem k pohybu. V takovém případě existuje více způsobů, jak vhodnou osobu najít. Můžete se například přidat do sportovního klubu či kroužku a začít se seznamovat s dalšími cvičícími lidmi.

Rogelli.cz - Cyklistické a běžecké oblečení

Rogelli.cz – Cyklistické a běžecké oblečení

Zkuste náš web

Někdy však na to nezbývá čas a tehdy pomůže sportovní seznamka. Nebojte se umístit inzerát, v němž oslovíte další aktivní duše. Máte velkou šanci, že se vám někdo ozve, a to bez ohledu na to, ať už je vaším zájmem běh, turistika nebo právě cyklistika. Jak to na podobném webu funguje, se můžete přesvědčit například u nás na webu, kde lidé z různých měst shánějí spoluhráče na široký výběr sportovních aktivit.

Co společné sportování přináší?

Mít za partnera aktivního sportovce, zejména jestli máte rovněž rádi pohyb, nabízí spoustu výhod. Můžete se vzájemně povzbuzovat, abyste dosahovali co nejlepších výkonů. Váš vztah se tím ještě víc ucelí, jelikož spolu pravděpodobně strávíte nemalé množství času. Kromě toho pravidelný pohyb zaručí, že budete mnohem zdravější a víc fit. Budete lépe vypadat a cítit se psychicky v pohodě. A v neposlední řadě fyzická činnost prospěje i vašemu intimnímu životu, neboť se vypěstovaná výdrž bude přenášet i do něj.

Lásko, jedeme na výlet

Samozřejmě než uspořádáte s partnerem cyklovýlet po okolí, vyplatí se vzít v potaz hned několik věcí.

Před cyklovýletem zkontrolujte kolo

V první řadě nezapomeňte zkontrolovat stav svého kola. Pečlivě prohlédněte, jestli jsou pneumatiky nahuštěné, brzdy funkční a sedátko není uvolněné či lanka prodřená, jednoduše jestli kolo funguje tak, jak má. Nechcete přece, aby váš výlet pokazila nenadálá závada. Pokud hodně jezdíte a vaše kolo je špinavé či zaprášené, věnujte mu svůj čas a umyjte ho – stejně jako byste umyli špinavé auto. Nejlepší způsob, jak kolo umýt, je opláchnout ho vodou z hadice, ale nepoužívejte při tom vysoký tlak. Po delším výletu se vyplatí zkontrolovat kromě pneumatik kola i řetěz a v případě potřeby ho namazat olejem.

Nezapomeňte na občerstvení

Na výjezd si s sebou nezapomeňte vzít láhev s vodou a třeba i svačinu, pokud pojedete déle. Množství vody se odvíjí od délky trasy, doporučuje se i litr na hodinu.

Vhodné cyklooblečení

Zdánlivou samozřejmostí, na kterou ovšem stále mnoho, zejména svátečních cyklistů zapomíná, je vhodné oblečení. Pro cyklisty se hodí funkční sportovní oblečení, které je pohodlné a zajišťuje odvod potu od těla. Ani sebelepší oblečení vás však zcela neochrání před sluníčkem, takže si pečlivě namažte kůži opalovacím krémem, abyste snížili riziko toho, že se spálíte.

Elegantní a zároveň praktické oblečení nabízí více obchodů, například Rogelli.cz, kde najdete bohatý výběr cyklooblečení pro dámy i pány a můžete se tak vzájemně po stránce cyklistického oblečení se svým protějškem sladit.

Rogelli.cz - Cyklistické a běžecké oblečení

Rogelli.cz – Cyklistické a běžecké oblečení

3 tipy na cyklovýlet po Praze, na Moravu nebo do Benátek nad Jizerou

Jakmile máte vše vyřešeno, kolo zkontrolováno a oblečení nachystáno, zbývá už jen vyrazit a užívat si radost z pohybu i přítomnosti partnera. Kam se ale vydat?

V České republice najdete celou řadu cyklostezek a překrásných míst, která stojí za návštěvu. Jestli žijete v Praze, navštivte například přírodní rezervaci Divoká Šárka, kde se odreagujete od ruchu velkoměsta.

Přesuňme se společně na jižní Moravu, kde stojí za zmínku Lichtenštejnské stezky, devadesát kilometrů dlouhý okruh, v jehož rámci budete mít příležitost navštívit několik pozoruhodných památek, například zámek Lednice s přilehlým rozsáhlým areálem zahrad.

A konečně bychom neměli zapomínat na cyklotrasu Benátky nad Jizerou, která vám dá poznat krásy středočeského kraje, například zříceniny hradů Zvířetice a Michalovice nebo skalní hrad Valečov. Tak příjemnou jízdu!

Mohlo by se ti líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat